MATCHMAKING

PRE SHOW 

  1. H 19.00 – MT 3×2  59 kg

Tommaso Venè (Team Calzolari) vs Alessandro Specolizzi (Team Sionil) WINNER VENE’

 

  1. H 19.15 – K1 3×2 68 kg

Chiara Giusti (team Calzolari) vs Jessica Puglisi (Thunder Gym) WINNER GIUSTI

 

  1. H 19.30 – MT 3×3  56 kg

Mattia Cinquegrana (Team Calzolari) vs Giacomo D’Aquino (Team Marceddu) WINNER CINQUEGRANA

 

  1. H 19.45 – MT 3×3 con gomitiere 78 kg

Andrea Rizzi (Ludus Magnum) vs Roberto Donda (MT Galliate) WINNER RIZZI

 

NIGHT SHOW 

  1. H 20.15 – MT 3×3  74 kg

Mattia De Lorenzo (Jai suu Gym) vs Simon Germann (Swiss) WINNER GERMAN

 

  1. H 20.30 – MT 3×2  66 kg RESERVE FIGHT TOURNAMENT

Lorenzo Giorgiani (Top Team 2556) vs Claudio Calabrese (Cerchio dei guerrieri) WINNER CALABRESE 

 

  1. H 20.45 – MT 3×2  TOURNAMENT 66 KG Semif.1

Pawel Szimanski (Team Calzolari) vs Niran Jiasunthat (Tha) WINNER JAISUNTHAT

 

  1. H 21.00 – MT 3×2 TOURNAMENT 66 KG Semif.2

Cristian Marzullo (Team Colonnese) vs Arunas Augaitis(Black Widow UK) WINNER MARZULLO

 

  1. H 21.15 – MT 3×2  TOURNAMENT 70 KG Semif.1

Lorenzo Di Vara (Team Calzolari) vs Daniel Ferrigato (Team Haller) WINNER DI VARA

 

  1. H 21.30 – MT 3×2  TOURNAMENT 70 KG Semif.2

Andrea Pietra (Yamabushi Gym) vs Filippo Solheid (Thai boxe Torino) WINNER SOLHEID

 

  1. H 21.45 – K1 3×3 74 kg

Matteo Costa (Top Team 2556) vs Andrea Falchi (Team Kostadin) WINNER COSTA

 

  1. H 22.00 – MT 3×3 67 kg

Samuel Toscano (Team Calzolari) vs Mabel Jalal (Team Nasser) WINNER TOSCANO

 

  1. H 22.15 – MT 3×3 71 KG THAI FIGHT Selection

Luca Tagliarino (Team One Shot DE PRO) vs Samed Memaj (Team Marceddu) WINNER TAGLIARINO

 

  1. H 22.30 – MT 3×3  TOURNAMENT 66 kg Final

Cristian Marzullo (Team Colonnese) vs Niran Jaisunthat (Tha) WINNER JAISUNTHAT

 

  1. H 22.45 – MT 3×3 TOURNAMENT 70 kg Final

Lorenzo Di Vara (Team Calzolari) vs Filippo Solheid (Thai boxe Torino) WINNER SOLHEID

 

WORLD CHAMPIONSHIP

  1. 23.00 – MT 5×3 Muay Kard Chuek 68 kgs WMBF WORLD BELT

Newwangjan Pakornpornsurin (THA) vs Abdel Alikada (Team Nasser FRA) WINNER ALIKADA